Wypozyczalnia samochodów za granicą?

Wypożczalnie samochodowe za granicą. O czym warto wiedzieć?

Wśród polaków coraz bardziej popularna staje się turystyka objazdowa polegająca na przemieszczeniu się z miejsca na miejsce. Bardzo ciekawym rozwiązaniem przy uprawianiu tego typu turystyki jest wypożyczenie samochodu w kraju, który zamierzamy zwiedzać. Przykładowo – lecimy samolotem do Portugalii lub Hiszpanii i tam wynajmujemy samochód, którym objeżdżamy najciekawsze dla nas miejsca w tym kraju. Najczęściej mocuje się przy tym prawie codziennie w innych miejscach, aczkolwiek nie jest to regułą i zależy od naszych preferencji. Poniżej przedstawiamy kilka porad dla osób, które chciałby spróbować tego typu turystyki. Porady będę dotyczyć przede wszystkim wynajmu samochodu.

Arytkuł powstał z pomocą wypożyczalni samochodów Gold Cars Katowice.

Porady, jak wynająć skutecznie samochód za granicą.

Po pierwsze zacznij myśleć i działać, jak najwcześniej. Zapomnij, że uda Ci się wynająć na normalnych warunkach samochód w sezonie lub tuż przed nim. Ceny za wynajem samochodu potrafią wtedy wzrosnąć o ponad kilkaset procent i osiągnąć absurdalne ceny. W związku lepiej zająć się wynajmem samochodu wcześniej i zacząć ustalać formalności. Poza sezonem ceny są znacznie niższe.

Po drugie pomijaj pośredniku, jeśli jest możliwe. Biura turystyczne czy internetowe wyszukiwarki turystyczne często naliczają całkiem spore prowizje. Dlatego warto się zainteresować czy można pominąć niepotrzebnych pośredników. Można poszukać na Internecie bezpośrednich ofert wypożyczalni i porównać z cenami oferowanymi przez biura i portale turystyczne.

Po trzecie czytaj dokładnie regulaminy wypożyczalni. Dowiedz się zawczasu, jak wygląda kwestia ubezpieczenia, kaucji oraz czy nie ma żadnych tzw. opłat ukrytych. Może się potem okazać, że są naliczane gigantyczne sumy za małe opóźnienie przy zdaniu samochodu lub zupełnie nieadekwatne do szkody w razie uszkodzeń samochody. Istotna jest również kwestia paliwowa, czy dostaje się samochód z pełnym czy pustym bakiem.

Po czwarte, gdy dostaniesz samochód do dyspozycji, to radzimy go sfotografować lub sfilmować. Nieraz była sytuacja, że właściciele wypożyczalni próbowali obarczyć klientów za szkodę, której wcale nie zrobili. W związku z tym lepiej na wszelki wypadek stworzyć sobie dokumentację filmową. Wtedy w szybki sposób będziemy mogli udowodnić swoich racji bez zbędnego tłumaczenia.
Powyższe cztery punkty znacznie ułatwią Ci sprawne wypożyczenie samochodu podczas wakacyjnych wojaży. Jeśli masz więcej uwag oraz spostrzeżeń, to zapraszamy do komentowania artykułu. Z chęcią się dowiemy nowych rzeczy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *