kombinezon kartingowy

Strój kierowcy rajdowego – z czego się składa?

Nie trudno się domyślić, że strój kierowcy rajdowego, jest rzeczą niezwykle istotną. To właśnie od niego zależy bezpieczeństwo kierowcy, szczególnie podczas incydentu na torze. Wybierając kombinezon kartingowy, kask czy buty, należy pamiętać o tym, że muszą być one odpowiednio dopasowane do naszego ciała i wymiarów. Tylko wtedy będą one gwarancją bezpieczeństwa i komfortu.

Kask, czyli podstawa bezpieczeństwa kierowcy

Każdy z nas doskonale wie, że kask może dosłownie uratować życie podczas wypadku na torze. W internecie możemy znaleźć całą masę zdjęć kasków po wypadku, w którym głowa kierowcy nie została dzięki nim uszkodzona – to doskonale obrazuje nam, dlaczego nie powinniśmy ignorować wyboru kasku. Przede wszystkim powinien być od odpowiednio dopasowany do rozmiaru naszej głowy. Zbyt mały kask będzie powodować dyskomfort i ucisk, co bezpośrednio wpłynie na koncentrację kierowcy. Taki kask może również przyczynić się do powstania siniaków i zadrapań. Zbyt duży kask z kolei będzie się przesuwać i nie będzie odpowiednio nas chronić.

Kombinezon kartingowy, czyli druga skóra

Kombinezon kartingowy powinien być wręcz idealnie dopasowany do naszego ciała oraz wzrostu. Przymierzając kombinezon, należy pamiętać również o jednej, istotnej rzeczy. Mianowicie takiej, że jeśli kombinezon wydaje nam się odpowiedni i wygodny, kiedy stoimy, to wcale nie musi tak być, gdy usiądziemy. Jako wiadomo, kierowca rajdowy przez znaczną większość czasu siedzi, tak więc w tej pozycji należy sprawdzić kombinezon. Nie powinien on powodować uczucia dyskomfortu, ograniczać ruchów oraz nigdzie uciskać. Pamiętajmy również o tym, czy kombinezon ma homologację, czy też nie – do niektórych wyścigów jest ona wymagana.

Kombinezon kartingowy znajdziesz pod adresem https://motorsport.2brally.pl/pl/kombinezon-kartingowy-fia.