Samochód dostawczy, kupić, wziąć w leasing czy wynająć?

Wypożyczalnia samochodów BiałystokDla nowych przedsiębiorców, zakup samochodu jest znacznym wydatkiem, ale jest to również dla wielu z nas, wydatek bardzo potrzebny, zwłaszcza jak pojazd, który kupujemy jest samochodem dostawczym. Jako narzędzie pracy, pojazdy dostawcze wliczamy w koszta firmy, zyskując na tym część włożonych kosztów, ale również wymagane jest od nas zainwestowanie znacznych funduszy. To właśnie jest dla wielu z nas dobry powód aby zainteresować się leasingiem samochodu, albo wynajmem długoterminowym samochodu.

Opłacalność wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy samochodów Białystok

Czy będziemy kupować samochód, brać go w leasing, czy wynajmować samochód na zasadzie wynajmu długoterminowego, każda z tych opcji pozwala nam wliczyć sobie te wydatki w koszta. Ale która z tych opcji jest dla nas najbardziej opłacalna? Gdy chcemy zakupić nowy samochód, musimy się liczyć z wydaniem na to dużej kwoty, nawet jeśli będziemy kupować samochód na raty, to i tak początkowy wkład finansowy jest dla wielu z nas dosyć zaporowy. Do tego duża część banków, ma opory przed udzieleniem kredytu nowo powstałej firmie. Plusem zakupu samochodu jest taki, że to my jesteśmy właścicielem pojazdu. W przypadku wzięcia samochodu w leasing, koszta te są o wiele niższe, nie licząc początkowego wkładu finansowego, płacimy tylko miesięczną opłatę. Niestety z minusów tego rozwiązania, musimy wymienić najczęściej obowiązkowe dodatkowe ubezpieczenie AC i NNW, do tego mamy najczęściej wymóg serwisowania samochodu w ASO. Ostatnim wyborem, jaki nam pozostał, to wynajem długoterminowy. W przypadku tej usługi, płacimy tylko i wyłącznie miesięczną opłatę, zależną od ustalonych przez nas opcji, zaś w pakiet wykupiony w ten sposób, dostajemy nie tylko samochód, lecz również ubezpieczenie OC, AC i NNW, ale też wliczone w to mamy serwisowanie samochodu w ASO przez firmę wynajmującą nam samochód, często też samochody w wynajmie długoterminowym, mają dodatkowo pakiet opon zimowych, wraz z przechowywaniem ich poza sezonem.

Za i przeciw, co wybrać?

Zliczając plusy i minusy wszystkich przedstawionych opcji, musimy się zastanowić, co jest tak naprawdę dla nas najważniejsze. Wynajem długoterminowy samochodów, to przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Wszystkie dodatkowe rzeczy, które są świadczone w ramach zawartej umowy, to rzeczy, w które i tak musimy zainwestować, zaś abonament jest i tak dosyć konkurencyjny.

Wynajem długoterminowy samochodów w Zabrzu? Sprawdź ofertę wypożyczalni https://goldcars.com.pl, która posiada nowoczesną flotę samochodów zarówno tych luksusowych modeli jak i bardziej sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *