Czym jest wewnętrzny i zewnętrzny detailing samochodu?

Znasz już pojęcie car detailingu, ale nie do końca znasz zasady tej usługi i co wchodzi w zakres działań? Sprawdź na czym dokładnie polega detailing zewnętrzny i wewnętrzny.

Wewnętrzny detailing samochodów:

W zależności od odwiedzanej firmy car detailingowej, istnieją różne sposoby wykonywania detailingu wnętrza samochodu. Jednak standardowe procesy obejmują:

  • Odkurzanie – Pierwszym krokiem do czyszczenia wnętrza samochodu jest odkurzanie siedzeń, podsufitek, tylnej przestrzeni ładunkowej, bagażnika i półki. Aby w pełni wykorzystać możliwości odkurzania, należy czyścić oddzielnie maty do podłóg do wnętrza samochodu oraz odkurzacz. Jeśli chodzi o trudne miejsca, do których nie można dotrzeć za pomocą próżni, można zastosować kompresor powietrza.
  • Szczotkowanie i czyszczenie parą — służy do czyszczenia dywanów i mat. Dokładne szorowanie maty odbywa się w celu usunięcia wszelkich plam i skaz, które mogły nagromadzić się w ciągu ostatnich lat. Aby być bardziej skutecznym, należy użyć odkurzacza parowego. Jednak dywany należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, aby uniknąć pleśni.
  • Czyszczenie szkła — do czyszczenia szkła używa się środka do czyszczenia szkła. Zapewnia to, że szkło pozostaje błyszczące i nie ogranicza widoczności kierowcy.
  • Czyszczenie skóry — do czyszczenia wszystkich skórzanych części używa się środka do czyszczenia skóry, mydła do siodła i mydła do skóry. Jeśli chodzi o obszary mydlane, do usunięcia nadmiaru mydła używa się wilgotnej szmatki. Jeśli skóra jest sucha, można użyć odżywki dostosowanej do skóry, aby czyszczenie było bardziej wydajne.
  • Perfumowanie – Wreszcie, aby pozostawić samochód z dobrym zapachem, w aucie stosuje się dezodorant.

Zewnętrzny detailing samochodów

Zewnętrzny detailing samochodu to nie tylko szybkie mycie zewnętrznych elementów samochodu. Dobry car detailer sprawi, że samochód będzie błyszczał, zminimalizuje rysy na powierzchni i zawsze powinien nakładać ochronny uszczelniacz lakieru. Wspólny proces zewnętrzny obejmuje:

  • Mycie i suszenie – w przeciwieństwie do myjni samochodowej, detale są wykonywane ręcznie. Pierwszym krokiem jest spryskanie samochodu specjalistycznym sprayem o dużej mocy, a następnie dokładne ręczne umycie felg auta, ościeżnic, szyb i wszystkich elementów zewnętrznych wymagających czyszczenia.
  • Claying – gliniana kostka służy do usuwania wszelkich zanieczyszczeń, śladów nadmiernego natrysku i innych pozostałości, których nie można usunąć zwykłymi detergentami.
  • Polerowanie – po dłuższym użytkowaniu samochodu to normalne, że traci połysk lub połysk. Dlatego w tym procesie przywracany jest oryginalny połysk.
  • Uszczelnianie – Aby nadać samochodowi lśniący połysk, nakłada się uszczelniacz, aw niektórych przypadkach można użyć wosku.

Dowiedz się jak to robią profesjonaliści na https://myjniakrakow.com. Usługi detailingowe i pełen cennik znajdziecie na stronie Renegades Garage Kraków.