Jakie funkcje tabletu graficznego są istotne?

Kupując nowy tablet graficzny warto jest zwrócić uwagę na kilka szczegółów oraz parametrów, które sprawią, że praca na urządzenia będzie dla Ciebie jak najprostsza.

Rozmiar całego tabletu

Rozmiar aktywnego obszaru, czyli obszaru, na którym będziesz rysować
Biorąc pod uwagę oba te aspekty, przy wyborze tabletu ważne jest. Istnieją małe, przenośne tablety, które mają dużą powierzchnię do rysowania, a im większy obszar rysowania posiada tablet graficzny, tym wygodniej będziesz z niego korzystać.

Monitor ekranowy lub modele płaskie tabletów graficznych

Kiedy chcesz kupić tablet do swoich projektów, natkniesz się na jeden z dwóch podstawowych projektów tabletów. Modele z płaskimi i ekranowymi monitorami. Oczywiście może istnieć różnica w cenie między nimi dwoma, ale która z nich jest dla ciebie lepsza, generalnie sprowadza się do osobistych preferencji. LPI (linie na cal) dla tabletu ekranowego będzie zasadniczo taki sam jak LPI dla płaskiego modelu tabletu.

Czułość nacisku

Tablet rysunkowy zazwyczaj nie jest czymś, co ktoś kupiłby, chyba że potrzebuje go do określonego celu, takiego jak rysowanie, ilustrowanie lub projektowanie graficzne. Ten, który jest ostatecznie wybrany, uwzględnia wiele rzeczy, ale jedną z najważniejszych jest wrażliwość stołu. Każdy ma inny styl rysowania lub ilustracji. W zależności od Twojego, możesz wybrać tablet o ultraczułej i responsywnej powierzchni.

Ekran tabletu graficznego

Jeśli pracujesz w dziedzinie, w której musisz tworzyć obrazy o bardzo wysokiej rozdzielczości, które mają również bardzo ostrą grafikę, wybór tabletu z wysokim LPI będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Pomyśl o LPI w taki sam sposób, jak ludzie myślą o rozdzielczości 4K, którą można znaleźć w telewizorach i monitorach komputerowych. Dzięki rozdzielczości 4K obraz na ekranie jest tak jasny i ostry, jak to tylko możliwe, a wyższy LPI może zapewnić ten sam efekt na tablecie.

Nowe tablety graficzne o zróżnicowanych parametrach i cenach możesz znaleźć w sklepie internetowym na https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne. Sprawdź ofertę i wybierz model, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.