klucze samochodowe

Co należy wiedzieć o dorabianiu kluczy samochodowych?

Każdemu z nas zdarza się coś zgubić. Ludzie nagminnie gubią okulary, długopisy, a nawet telefony czy też portfele. Problem jednak dzieje się w sytuacji, gdy zgubi się kluczyk do samochodu. Konieczne wtedy staje się jego dorobienie. Co powinno się wiedzieć o dorabianiu kluczy samochodowych?

Gdzie zlecić dorobienie kluczy?

Dorabianie kluczy samochodowych to stosunkowo zaawansowane zajęcie. Nie można z takim zleceniem udać się do pierwszego napotkanego zakładu ślusarskiego, ponieważ w kluczyku ukryty jest mikroprocesor, na którym znajduje się kod do immobilizera, bez którego uruchomienia silnika nie będzie możliwe.
Dorobienie takiego kluczyka możliwe jest przede wszystkim w autoryzowanym serwisie danego auta, lecz również w wyspecjalizowanych warsztatach. Rzecz jasna w tym pierwszym miejscu koszt takiej usług będzie wyraźnie wyższy, lecz jednocześnie otrzyma się gwarancję, że wykonany kluczyk będzie w pełni współpracował z autem.

Ile to może kosztować?

Kolejną sprawą, o której powinno się wiedzieć podczas szukania informacji na temat dorobienia kluczyka do samochodu, to ile taka usługa może kosztować. Jak się okazuje, łączna kwota do zapłaty może wynikać z wielu czynników.
Jak już zostało to wyżej wspomniane, cena zależy przede wszystkim od tego, gdzie się takie zlecenie będzie wykonywało. Co jednak równie ważne, ogromny wpływ na cenę ma także to, czy posiada się zapasowy kluczyk, z którego można pobrać wzór, lecz przede wszystkim kod do immobilizera. Jeśli straci się jedyny kluczyk do auta, Konieczne będzie wymienienie stacyjki, a także przeprogramowanie komputera podkładowego w aucie. Rzecz jasna oznaczać to będzie ogromne koszta bez względu na to, gdzie taką usługę będzie się realizowało.

Jak długo trzeba będzie czekać?

Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba, jak długo trzeba będzie poczekać na wykonanie takiej usługi. Jak się okazuje, w zależności od tego, jaki będzie zakres prac niezbędnych do skopiowania kluczyka, czas oczekiwania może wynieść od kilku dni do nawet kilku tygodni.