pojemnik metalowy do transportu

Pojemnik metalowy – zastosowanie w transporcie

Metalowy pojemnik siatkowy ma za zadanie przede wszystkim zdecydowanie ułatwiać transport różnego rodzaju materiałów.

Czym charakteryzują się pojemniki metalowe?

Warto wiedzieć, że pojemniki metalowe w zdecydowanej większości przypadków są wykonane z bardzo wysokiej jakości w stali, w ten sposób są odporne na bardzo duże obciążenia, a także świetnie znoszą bardzo niekorzystne warunki zewnętrzne, do których koniecznie należy zaliczyć wilgotność powietrza, podwyższoną temperaturę czy promieniowanie słoneczne. Koniecznie należy zaznaczyć, że produkty charakteryzuje również lekkość. Jak wiadomo ścianki nie są pełne, tylko wykonane z siatki, co sprawia, że cała konstrukcja będzie stosunkowo lekka. Pojemniki siatkowe, metalowe o wymiarach 1200 x 800 x 900 mm będą ważyły przeważnie od 50 do 70 kg. Zachowana jest przy tym nośność na poziomie 1000 kg.

Jakie zalety ma pojemnik metalowy?

Pojemnik metalowy pozwala przede wszystkim na zachowanie bezpieczeństwa i stabilności podczas transportu. Z kolei znormalizowane wymiary umożliwiają na ustawienie ich w stosy. Ponadto ich budowa sprawia, że możliwy jest ich przewóz wieloma środkami transportu bez przeładowywania znajdującego się w nich towaru. Atutem jest również konstrukcja umożliwiająca zarówno na bardzo łatwy załadunek, jak i rozładunek towarów.

Gdzie można wykorzystać pojemnik metalowy?

Metalowy pojemnik siatkowy o niskiej masie bez problemu może być wykorzystywany w działalności firm recyklingowych. Produkt znajduje zatem zastosowanie przy transporcie złomu. Ponadto rentowność przewozu będzie satysfakcjonująca, ponieważ metalowy pojemnik siatkowy najbardziej renomowanych producentów tworzony jest z najbardziej nowoczesnych, lekkich materiałów.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że produkt znajduje także zastosowanie w transporcie gruzu czy innych materiałów, które wymagają nie tylko odpowiednio wytrzymałej, ale również mocnej konstrukcji.

Pojemniki metalowe – Stalbox

Producent zabezpieczających pojemników Stalbox posiada w swojej ofercie szeroki asortyment. Na www.stalbox.pl/ znajdziemy różne propozycje pojemników wykonanych z metali, stali w formie siatkowej oraz nadstawki paletowe.