Jakich preparatów unikać przy ręcznym myciu auta?

Każde prawidłowo zadbane auto niesie za sobą wiele korzyści. Oddając samochód do godnej zaufania, myjni samochodowej mamy pewność, że wszystko będzie wykonane prawidłowo i estetycznie. Niektórzy natomiast wolą zająć się swoją furą indywidualnie, a to zazwyczaj wiąże się z częstymi błędami, które popełniają w doborze odpowiednich preparatów. Warto więc przeczytać ten artykuł i zadać sobie pytanie czy na pewno, nie lepiej skorzystać z usług świadczonych przez myjnie samochodowe? A może skupić się naprawdę na tym czym pielęgnujemy nasz samochód?

W jaki sposób nie myć samochodu?

Najczęstsze popełniane błędy przy myciu ręcznym to akcesorium, które używamy. Najważniejsze jest to, aby nie używać gąbek, które gromadzą w sobie wiele zanieczyszczeń m.in. piasek tworzący finalnie zarysowania na lakieru samochochodu. Najlepszą alternatywą, która owszem kosztuje kilka złotych więcej jest rękawica z mikrofibry. Ważne, aby prać te akcesorium zawsze po każdym użyciu! Warto zwrócić uwagę na mały szczegół tak naprawdę. Zaopatrzenie w dwa wiadra, gdzie w jednym z nich znajdzie się sama woda, a w drugim woda z odpowiednim detergentem. Jeżeli zaś auto posiada duże i uporczywe zabrudzenia to warto zaopatrzyć się w glinki albo odpowiednie preparaty do usuwania takich zabrudzeń. Uwaga! Nie szoruj tak mocno, aby w końcu usunąć zabrudzenie! To tylko utworzy niepotrzebne uszkodzenia lakieru przez co znów będziesz musiał inwestować w korektę lakieru. Jakich preparatów unikać? W szczególności nie warto używać płynu do mycia naczyń, które nie daje żadnych pozytywnych skutków. Może on jedynie usunąć całą warstwę ochronną preparatów, które miały za zadanie chronić samochód, więc finalnie staje się on mniej odporny. Ważnym elementem, którego warto przestrzegać jest kolejność stosowania preparatów.

Przykład: najpierw spryskać szybę od wewnątrz i dopiero potem wyczyścić plastikową wykładzinę drzwi, nie na odwrót.

Dlaczego warto skorzystać z myjni samochodowej?

Ogromnym atutem, który posiada myjnia samochodowa (Renegades Garage Kraków) jest używanie odpowiednich środków do pielęgnacji samochodu z zewnątrz jak i od wewnątrz. Każdy element auta myty jest w sposób dokładny przez pracowników z wieloletnim wykształceniem. Oddając swój pojazd do godnej zaufania myjni samochodowej możesz być spokojny. Jeśli jednak wolisz wymyć auto indywidualnie to warto zaopatrzyć się w szampony samochodowe z odpowiednim składem (sprawdź odczyn pH, który powinien być neutralny).

*Więcej informacji o myjni samochodowej z Krakowa na http://myjniakrakow.com/.