kombinezon rajdowy

Jak dobrać kombinezon rajdowy?

Kombinezon rajdowy jest niezwykle ważnym elementem stroju każdego zawodnika — niezależnie od tego, czy jeździ on zawodowo, czy też nie. Dzięki niemu zawodnicy rajdowi są chronieni podczas wypadków, a także w wielu przypadkach kombinezon może uchronić ich przed poparzeniami.

Kombinezon rajdowy, czyli zbroja zawodnika

Kombinezon rajdowy przede wszystkim powinien być odpowiednio dobrany do osoby, która będzie go nosić. Warto pamiętać o tym, że jest to strój jednoczęściowy, dlatego jego rozmiar jest szczególnie istotny. Wzrost i waga, a także obwód klatki piersiowej i bioder to wymiary, które koniecznie trzeba znać podczas zakupu kombinezonu rajdowego. Warto pamiętać, że jeśli kombinezon rajdowy leży na nas idealnie w pozycji stojącej, to niekoniecznie musi być dla nas komfortowy, jeśli usiądziemy. Jak wiadomo, zarówno kierowca, jak i pilot przez znakomitą większość czasu siedzą. Przymierzając kombinezon, warto więc go przetestować również w tej pozycji.

Ku przestrodze!

Kombinezon wybieramy zawsze odpowiednio do naszego największego wymiaru. Na przykład, jeśli teoretycznie mieścimy się w rozmiarze 50, lecz nasze biodra odpowiadają rozmiarowi większemu — taki właśnie wybieramy. W przeciwnym razie kombinezon będzie dla nas po prostu niewygodny.

kombinezon rajdowy

Gdzie kupić kombinezon?

W sieci znajdziemy całą masę sklepów internetowych, które oferują kombinezony rajdowe. Niemniej jednak, miejsce, w którym dokonamy zakupu, powinno być sprawdzone. Najważniejsze, aby wybrany przez nas kombinezon był dla nas odpowiedni pod kątem rozmiarów, ale również posiadał wszelkie niezbędne atesty. W wielu przypadkach wymagane są kombinezony z homologacją — na to również należy zwrócić szczególną uwagę. Brak odpowiednich atestów, homologacji i tym podobnych może przyczynić się do dyskwalifikacji lub niedopuszczenia zawodnika do wyścigu. Podstawą jest również bezpieczeństwo, o czym trzeba szczególnie pamiętać.

Kombinezony rajdowe znajdziesz w sklepie 2Brally.pl pod adresem https://motorsport.2brally.pl/pl/kombinezony-rajdowe-fia.