zima

Jak dbać o auto zimą

Okres zimowy jest najgorszym okresem dla kierowców. Szybko zapadający zmrok, mróz, śnieg to czynniki mało sprzyjające. Wszystko to sprawia, że o nasz samochód powinniśmy zadbać ze szczególną troską.

auto-zima

Stan techniczny

Podstawową kwestią jest zadbanie o stan techniczny naszego samochodu. Wymiana opon czy sprawdzenie stanu amortyzatorów to podstawowe czynności, które powinniśmy wykonać przygotowując się do sezonu.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka innych szczegółów, które są często lekceważone przez kierowców a mianowicie.

  • Zaopatrzenie się w podstawowy sprzęt do odśnieżania samochodu – szczotka i skrobaczka.
  • Dobrą inwestycją będzie odmrażacz do szyb, który pozwoli szybko usunąć lód czy szron z szyb.
  • Wymiana płynu do spryskiwaczy to kolejny krok.
  • Stosowanie preparatów usprawniających pracę silnika w okresie mrozu tak zwane dodatki do paliw.

Przygotowanie wnętrza

Przygotowując nasz samochód do zimy pamiętajmy również o zadbaniu o jego wnętrze. Zabezpieczmy więc uszczelki drzwi, maski i klapy bagażnika specjalnymi silikonami taki zabieg uchroni nasze auto przed przymarznięciem drzwi do uszczelek.

W samym wnętrzu zadbajmy o kosmetykę, taki zabieg utrudni gromadzenie się wilgoci. Welurowe dywaniki pod nogi zamieńmy na gumowe – te w zimie będą zdecydowanie praktyczne, będziemy mogli w prosty sposób wylać nagromadzoną wodę i zadbać o ich czystość. Możemy zadbać także o szyby w samochodzie czyszcząc je specjalnym płynem utrudniającym skraplanie się pary na ich powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *