Zadbaj o kierowców – nie pozwól im się przemęczać!

Transport I spedycja to dziedziny, w których chyba najważniejszą z umiejętności dobrego funkcjonowania jest planowanie. Bez przerwy w tej branży produkuje się jakieś plany. Nierzadko te plany jednak, uwzględniając transport i zadowolenie naszych klientów kompletnie pomijają jedną kwestię – naszych kierowców. Najwyższa pora odwrócić ten trend.

filtr kabinowyCo zrobić, aby docenić naszych kierowców i ich pracę? Sprawić, by się nie męczyli! A jak najlepiej tego dokonać? Poprzez odpowiednie zadbanie o ich narzędzia pracy, czyli ciężarówki. Tak naprawdę najgorszą rzeczą w pracy każdego kierowcy ciężarówki jest konieczność zjazdów z trasy spowodowana problemami z ciężarówką. Jest to o tyle frustrujące, że często zmusza ich potem do nadrabiania, a to jest nie tylko męczące, ale i niebezpieczne!

Zadbaj o sprzęt!

Odpowiednia konserwacja samochodu ciężarowego może wydatnie przyczynić się do komfortu jazdy kierowców. Ma to znaczenie zarówno jeśli chodzi o jakość usług jakie są dostarczane jak i zadowolenie kierujących naszą flotą. Co przez to rozumiemy? Przede wszystkim dokonywanie przeglądów, których celem jest utrzymanie samochodu w jak najlepszym stanie. Ponadto wybitnie ważna jest wymiana tych elementów samochodu, które są szczególnie narażone na zużycie. Mowa tutaj o takich częściach jak opony, różnego rodzaju paski czy na przykład filtry oleju. Te ostatnie są szczególnie istotne z punktu widzenia żywotności silnika będącego sercem każdego samochodu. Dość powiedzieć, że bez odpowiednio zadbanego silnika jazda jest dla kierowcy dużo mniej komfortowa.

Filtry powietrzaJak więc najlepiej przygotować flotę do długotrwałego wysiłku? Przede wszystkim nie oszczędzajmy na bezpieczeństwie swoich kierowców. Filtry do samochodów ciężarowych nie należę może do najtańszych, natomiast dużo cenniejszy jest komfort jazdy naszych kierowców i sprawny samochód, który nie jest niepokojony niepotrzebnymi awariami. Dość powiedzieć, że spora część z nich wynika z zaniedbań. Wyobraźmy sobie potem, jak czuć musi się kierowca, ścigany przez terminy, który orientuje się, że jego samochód przestał działać, przez co nie uda mu się wykonać zlecenia na czas. Powoduje to niepotrzebne nerwy, stratę czasu, a niekiedy i pieniędzy. A po wszystkim może się okazać, że chodzi o niewymienione filtry hydrauliczne – czyli coś, co mogliśmy wykonać bez większego problemu i wysiłku.

Kierowca wypoczęty to lepszy kierowca

Aby w odpowiedni sposób dowozić towar do klientów, nie można zapominać o tym, by kierowcy zasiadający w naszych ciężarówkach byli wypoczęci. Wiadomo, że dbają o tę kwestię odpowiednie przepisy, natomiast należy pamiętać, by po pierwsze te przepisy nie były łamane, po drugie zaś, dbać o indywidualne podejście do naszych pracowników. W ten sposób można sprawić, że poczują się oni docenieni jako ludzie, ale też nie będą na trasach przemęczeni, co może niekorzystnie odbić się na ich bezpieczeństwie, jakości usług jakie realizują oraz dbałości o nasz sprzęt.

Wszystkie te porady pozornie mają na celu dbałość o kierowców, jest natomiast druga strona tego medalu. Zadowoleni kierowcy to również lepiej funkcjonująca firma, a także zadowoleni klienci. Ponadto warto mieć w głowie myśl, że również pracownicy (a przede wszystkim byli pracownicy) współtworzą świadomość marki i budują opinię o przedsiębiorstwie na zewnątrz. A te opinie stanowią niezwykle istotną część naszej reklamy w myśl zasady, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *