czyszczenie samochodu

Jesienne sprzątanie samochodu. To powinieneś wiedzieć!

Lato to okres, gdy nasze auto jest narażone na wysokie temperatury oraz kurz. Właśnie nadszedł czas na całkowite czyszczenie wnętrza samochodu jak i nadwozia. Na czym powinniśmy się skupić? Czy zwyczajne odkurzanie wystarczy? Sprawdź o co warto zadbać.

Kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu

W czasie wakacji mogło przydarzyć się wiele nieprzyjemnych sytuacji w naszym aucie. Rozlane napoje, okruszki po jedzeniu, a nawet tłuste plamy. Z pewnością tapicerka mogła na tym ucierpieć. Czyszczenie oraz pranie tapicerki jest zależne od materiału z jakiego jest. Tapicerka skórzana i welurowa różnią się od siebie. Proces związany z pielęgnacją i czyszczeniem również wygląda inaczej dla tych dwóch materiałów. Upewnijmy się na początku, że samochód jest pozbawiony kurzu. Odkurzanie to pierwszy etap. Pozbądźmy się najpierw wszelkiego rodzaju okruszków. Następnie możemy przystąpić do prania tapicerki samochodowej. Możemy zrobić to samemu, jednak w przypadku braku czasu czy chęci możemy oddać nasz pojazd w ręce profesjonalnej myjni. W takim przypadku warto jest skorzystać z pomocy fachowców, a taką oferuje nam Renegades Garage Kraków.

pranie tapicerki samochodowej kraków

Pranie tapicerki samochodowej – Kraków

Idealnym miejscem na skorzystanie z profesjonalnych usług jest Renegades Garage. Pranie tapicerki samochodowej w Krakowie może być o wiele prostsze, niż próbowanie na własną rękę. Kompleksowe czyszczenie wnętrza może okazać się idealnym rozwiązaniem, szczególnie po okresie wakacyjnym, kiedy nasz samochód może znajdować się w o wiele gorszym stanie. Dodatkowo można skorzystać z oferty umożliwiającej mycie podwozia, nadwozia jak i car detailingu. Więcej informacji na temat usług związanych z praniem tapicerki samochodowej w Krakowie znajdziemy na https://myjniakrakow.com/.

Zrób to samemu!

Po pierwsze, do prawidłowego procesu czyszczenia tapicerki samochodowej będziemy potrzebować odpowiednich środków chemicznych. Preparaty w postaci impregnatów jak i płynu do prania. Warto pamiętać, aby był on przystosowany do konkretnego rodzaju tapicerki. Nie chcemy przecież narazić materiału na dodatkowe plamy, a nawet przebarwienia. Preparat nakładamy w momencie, gdy wnętrze samochodu jest w pełni odkurzone. Płyn wcieramy za pomocą zwyczajnej szmatki. Następnie wszystko oczyszczamy za pomocą wody.