uszczelki gumowe

Uszczelki – które wybrać?

Uszczelki, choć wydają się elementem dość niepozornym, to odgrywają one niezwykle ważną rolę. Dzięki nim różnego rodzaju instalacje mogą działać bez najmniejszych zarzutów i awarii. Są również elementem, który wpływa na za bezpieczeństwo zarówno konstrukcji, jak i osób będących w ich otoczeniu. Uszczelki mają ogromne zastosowanie: w budowlance, motoryzacji i w różnego rodzaju i instalacjach — wodnych, gazowych, grzewczych i klimatyzacyjnych. Które więc wybrać i kiedy je zastosować?

Uszczelki gumowe

Uszczelki gumowe to jedne z najczęściej i najchętniej wybieranych uszczelek we wszelkich możliwych branżach. Wszystko dzięki temu, że uszczelki gumowe są wykonane z bardzo elastycznego materiału, przez co niezwykle łatwo można je dopasować i zastosować na wielu powierzchniach — właśnie dlatego guma jest najczęściej stosowanym materiałem do produkcji uszczelek. Uszczelki gumowe cechuje przede wszystkim wysoka odporność na działanie wody, mają niską przepuszczalność gazów, ale również posiadają one bardzo dobre właściwości izolacyjne — izolują prąd, temperatury, ale również dźwięki. Odpowiednio dopasowana uszczelka z całą pewnością będzie miała swój udział w bezawaryjnym działaniu instalacji. Gatunki gumy, jakie możemy wyróżnić to:

  • NR-L, która jest dostosowana do wykorzystywania jej w instalacjach, które mają jakąkolwiek styczność z produktami żywnościowymi,
  • EPDM, doskonałą do instalacji mających styczność z wodą pitną,
  • NBR z kolei należy stosować w miejscach, gdzie występują oleje,
  • SBR stosowana w instalacjach wody, która nie nadaje się do spożycia.

uszczelka fibrowa

Uszczelki fibrowe

Jeśli zależy Ci na niezwykle dobrym uszczelnieniu, to świetnym wyborem będą uszczelki fibrowe. Mają one zaskakujące właściwości uszczelniające, szczególnie dlatego, że pęcznieją przy kontakcie z wodą, przez co dociskają konkretne miejsce. Uszczelki fibrowe są również odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Wybierając uszczelki fibrowe, możesz być również spokojny o negatywny wpływ tłuszczów. To również doskonały wybór dla mechaników, ponieważ uszczelki fibrowe można w prosty sposób poddać obróbce mechanicznej.

Uszczelki w wielu rodzajach znajdziesz na stronie http://www.admet.com.pl/.