kombinezon fia

Słów kilka: kombinezon FIA

Odpowiednio dobrany kombinezon to jedna z podstaw bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów motoryzacyjnych. To także jeden z kroków, które należy postawić w kierunku odpowiedzialnego uprawiania motor sportów. Kombinezon FIA pomoże Ci ochronić ciało przed mikrourazami, ale również podczas poważniejszych wypadków.

Kombinezony rajdowe z homologacją FIA — dobry wybór

Bezpieczeństwo i komfort to jedne z podstaw, jeśli chodzi o sporty motoryzacyjnie. Kombinezon powinien nie tylko chronić przed mikrourazami, ale również przed ogniem. Jak wiadomo, motor sport to jeden z bardziej ekstremalnych rodzajów aktywności, a co za tym idzie — to również jeden z tych sportów, podczas których uczestnicy narażeni są na niebezpieczeństwo. Kombinezon FIA to odpowiedź na potrzeby fanów tego emocjonującego sportu. Wykorzystanie ognioodpornych materiałów Nomex zapewnia bezpieczeństwo podczas ryzyka związanego z ogniem. Warto pamiętać również, że kombinezon powinien pozwalać na wentylację i termoregulację. Właśnie dlatego kombinezon FIA jest wyposażony we wstawki insert i dry system. Pozwala to na komfort podczas — bardzo często — ciężkich warunków panujących na eventach, takich jak na przykład Dakar. Idealny dla ciebie kombinezon FIA znajdziesz pod tym adresem: https://motorsport.2brally.pl/pl/kombinezony-rajdowe-fia.

kombinezon fia

Kombinezon FIA — jak o niego dbać?

Znamy już zalety kombinezonu FIA. Pytanie, jak o niego dbać, aby służył nam jak najdłużej? Przede wszystkim należy pamiętać, że kombinezony wykonane są z materiałów technicznych (jak na przykład Nomex). Dlatego tak ważne jest odpowiednie czyszczenie środkami do tego przeznaczonymi. Proszki, których używamy w domu, mogą uszkodzić strukturę kombinezonu, przez co straci on swoje właściwości, a tym samym nie będzie chronić tak, jak powinien. Specjalne płyny dedykowane dla kombinezonów FIA powinny więc być jedynymi, po które sięgamy. Ponadto, można używać również preparatów przeznaczonych dla kombinezonów jak na przykład odświeżacze, protektory czy środki zabezpieczające.