kontrola czasu pracy w biurze

Kontrola czasu pracy w przedsiębiorstwach

Każda firma, która w swoich strukturach zatrudnia pracowników powinna kontrolować czas pracy. Najlepszym sposobem jest wprowadzenie do firmy systemu rejestracji czasu pracy. Pozwala on na skuteczną i efektywną kontrolę czasu pracy.

Jak przebiega nowoczesna kontrola czasu pracy?

Dzięki współczesnym rozwiązaniom kontrola czasu pracy może przebiegać w łatwy i przyjemny sposób. Odbywa się z wykorzystaniem urządzeń zwanych rejestratorami. Pracownicy odbijają swoje karty lub dane biometryczne. Na ich podstawie możemy kontrolować czas pracy, który został przepracowany przez osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla pracodawcy jak i osób zatrudnionych. Pracodawca ma łatwy wgląd w czas pracy swoich podwładnych. Wszystkie dane widoczne są w systemie. Można je przeglądać w postaci przejrzystych i czytelnych raportów. Dostęp do danych mamy wszędzie tam, gdzie dysponujemy dostępem do Internetu.

Kontrola czasu pracy w systemie

System rejestracji czasu pracy informuje o przepracowanych godzinach. Jeśli dany pracownik wyrobił godziny nadliczbowe, miał zbyt długie przerwy, spóźniał się do pracy – system nas o tym poinformuje. Mamy wgląd do rejestru czasu pracy, który zlicza przepracowane godziny. Nowoczesny system umożliwia tworzenie grafików dla naszych pracowników. Możemy to robić, jeśli firma działa w systemie jednozmianowym, dwuzmianowym, a także innych niestandardowych godzinach pracy. Po przepracowaniu miesiąca możemy zweryfikować faktyczny czas pracy z grafikiem.

Wygodny dostęp

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dostęp do danych o czasie pracy pracowników mamy tam, gdzie znajduje się Internet. Nawet jeśli właściciel firmy czy przełożony znajduje się z dala od siedziby firmy ma pełna kontrolę nad czasem pracy. Może przeglądać raporty dotyczące przepracowanych godzin z swojego telefonu komórkowego czy laptopa. Jeśli właściciel firmy znajduje się na ważnym wyjeździe służbowym, spotkaniu biznesowym zlokalizowanym z dala od firmy, dalej może mieć pełną kontrolę nad jej działalnością.

Więcej ciekawych informacji na temat kontroli czasu pracy znajdziesz na stronie https://biosys.pl